dr med. Renata Komorowska-Pietrzykowska

specjalista psychiatra, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, pediatra, psychoterapeuta

Kwalifikacje:

  • ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu,
  • uzyskała specjalizację z psychiatrii II stopnia,
  • uzyskała specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży II stopnia oraz specjalizację z pediatrii I stopnia,
  • obroniła doktorat dotyczący jadłowstrętu psychicznego i układu immunologicznego,
  • odbyła szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty,
  • uzyskała European Certificate of Psychotherapy nadany przez The European Association for Psychotherapy,
  • ukończyła drugą polską edycję szkolenia (Core Training) zakresie ISTDP (Intensive Short-Term Dynamic Psychoterapy), prowadzonego przez najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu z USA i Europy Zachodniej: Josette ten Have de Labije, Jona Fredericksona, Ferruccio Osimo, Allana Abbassa, Keesa Cornelissena, uzyskujac certyfikat IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association). Ukonczyła szkolenie w zaawansowanym kursie ISTDP (ISTDP Advanced Core Training) w Berlinie pod kierunkiem Josette ten Have- de Labije.
  • od 2015 do chwili obecnej współprowadzi początkowo jako obserwator a od 2017 r jako asystent International Core Training ISTDP w Berlinie pod kierunkiem Josette ten Have de Labije,
  • uzyskała uprawnienia nauczyciela i superwizora ISTDP certyfikowanego przez IEDTA

Doświadczenie zawodowe:

W latach 1989-2017 pracowała w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ostatnio jako starszy wykładowca, zastępca kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży; prowadziła badania naukowe, uczyła studentów i młodszych lekarzy. Jest autorem publikacji z dziedziny psychiatrii, uczestniczy w konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Obecnie prowadzi głównie praktykę prywatną, zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych osób dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, tików, schizofrenii, zaburzeń osobowości. Łączy oddziaływania psychoterapeutyczne i farmakologiczne w zależności od potrzeb pacjenta. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i starszej młodzieży integrując różne podejścia psychoterapeutyczne, preferując pracę w nurcie Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP).

Jako ceryfikowany nauczyciel i superwizor prowadzi warsztaty, szkolenia i superwizje w zakresie ISTDP

 

Tel. kontaktowy:    tel. 691 363 690